«Наше біорізноманіття – наше здоров’я, наше життя»

      Біологічне різноманіття – основа життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, поступове вичерпання природних ресурсів призводить до загрози вимирання або повного зникнення численних видів та екосистем.
      Щорічно 22 травня відзначається Міжнародний день біологічного різноманіття. Цього року про його цінність працівники СДО мали розмову з місцевими жителями території Мезинського НПП 19-21 травня в рамках природоохоронних патрулювань. Роз’яснили також зміни щодо умов вилову риби, дозволених розмірів та ваги улову («Правил любительського і спортивного рибальства», наказ Мінагрополітики від 19.09.2022 № 700).
      Шановні рибалки, 20 травня закінчується нерестовий період в річках та кореневих водах, проте зверніть увагу під час риболовлі на оновлення:
– Збільшено добову норму вилову риби. Це 3 кг+ одна особина риби будь-якої ваги, розмір якої перевищує мінімально дозволені для вилову розміри.
– Зняте обмеження на вилов деяких малоцінних видів та інвазивних видів водних біоресурсів (карликовий (американський) сом, ротань-головешка, сонячний окунь, рапана, верховодка, ротань-головешка. Ці види риб можна виловлювати більше, ніж 3 кг.
– Збільшено з 5 до 7 дозвільну кількість гачків.
– Заборонено вилов із моторних суден з включеною силовою установкою з використанням більше ніж одного знаряддя вилову на одного рибалку.
– Рибалки зобов’язані під час риболовлі мати при собі засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів.
      Закликаємо утриматися від риболовлі в усіх затоках, старицях та заливних озерах. Крім того у районі с. Радичів озеро є нерестовищем і місцем нагулу молоді риб (лящ, щука, плоскирка, плітка та інші). Тут нерестова заборона діятиме до 30 червня. Однак, попри дію нерестового періоду, під час патрулювання вище згаданої території та перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства 19-21 травня службою державної охорони Мезинського НПП вчергове виявлено і вилучено заборонені знаряддя вилову риби.

      Щорічне відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття – чудова нагода ще раз згадати про необхідність збереження і примноження природних багатств. Будьмо природі другом!

Леонід Мамро,
начальник відділу Служби державної охорони
Мезинського НПП

Залишити відповідь