Метеорологічна характеристика грудня за останні 6 років (2014 – 2019 рр.)

         Проаналізувавши погодні умови грудня місяця за остання шість років (дані Придеснянської водно-балансової станції в с. Покошичі Коропського району), можемо спостерігати цікаву залежність: місяці парних років були прохолоднішими ніж непарних.
         Початок грудня 2014 р. був холодним, до середини грудня температура підвищилась і знизилась знову в кінці місяця, але середня місячна температура повітря була близькою до середніх багаторічних значень (с.б.з.).
Незначний сніговий покрив утворився ще наприкінці листопада і висота снігу на початок грудня становила 2 см, 12 числа висота підвищилась в результаті випадіння мокрого снігу, в третій декаді сніговий покрив зійшов. Максимальна температура повітря за відлигу підвищувалася до 8 ºС, в кінці місяця мінімальна температура становила близько -19 ºС. Вітри переважали південного і південно-західного напрямків.
         Грудень 2015 р. був теплим, середня місячна температура повітря була вищою за середні багаторічні значення на 4,5 ºС. Тільки 28 числа відбувся стійкий перехід середньодобових температур повітря через 0 ºС в сторону пониження. В грудні спостерігалися тумани. Незначний сніговий покрив утворився ще в третій декаді листопада і висота снігу на початок грудня становила 6 см, сніг пролежав до 6 числа. З 13 по 19 утворився також нестійкий, незначний сніговий покрив, 29 грудня утворився стійкий сніговий покрив. Максимальна температура повітря підвищувалася до 9,8 ºС Вітри переважали західного та південно-західного напрямків.
          Грудень 2016 р. був прохолодним, середня місячна температура повітря -3,5. Впродовж майже всього місяця зберігався сніговий покрив, який сходив тільки 10, 11 числа в результаті відлиги. Максимальна температура повітря за цей період підвищувалася до 4,7ºС. Мінімальна температура – -16,3 ºС (в середині місяця). Взагалі друга декада місяця була найхолодніша. Опади випадали переважно в вигляді снігу, та мокрого снігу. Вітри переважали південно-західного, західного та північно-західного напрямків та досягали 14 м/с.
         Грудень 2017 р. був теплим та вологим, середня місячна температура повітря вища за середні багаторічні значення на 4,7 ºС. Через коливання температур повітря в грудні не відбувся стійкий перехід температури через 0ºС (тобто сезонна зима не співпала з календарною). Сніговий покрив утворювався з 3 по 10 грудня, з 14 по 15 та з 18 по 28 грудня. Максимальна температура повітря в грудні підвищувалася до 9,5 ºС . Опади випадали в вигляді дощу, мокрого снігу та снігу. Вітри переважали південно-західного, південного та південно-східного напрямків, максимальна швидкість вітру за місяць 14 м/с.
         Грудень 2018 р. був відносно прохолодним та вологим. Мінімальна температура повітря становила -13,0 ºС, максимальна 1,6 ºС. Впродовж всього місяця лежав сніговий покрив, на кінець місяця його висота становила 28 см. Опади випадали в основному в вигляді мокрого снігу та снігу. Вітри переважали південного та південно-східного напрямків, максимальна швидкість вітру за місяць 14 м/с.
         Грудень 2019 р. був найтеплішим за період спостереження. Середня температура була 3ºС. Протягом місяця середньодобові температури повітря були вищими за багаторічні показники. Сніговий покрив утворювався 3 та 29 грудня. Кількість опадів за місяць дорівнювала 27-43 мм (57-70% від норми).

                                 Середня температура грудня 2014-2019 рр.

        Цікаво чи збережеться така тенденція і надалі?
                                               О.І. Яковенко, начальник відділу
                                                еколого-освітньої роботи та рекреації

 

Залишити відповідь