Люди похилого віку заслуговують на нашу повагу та увагу

        У багатьох культурах старших шанують – і це справедливо. Їх досвід, спогади та погляд на життя цінуються за уроки, які можуть засвоїти молоді люди. 15 червня міжнародне співтовариство відзначає День захисту людей похилого віку (Рішенням ГА ООН від 19-го грудня 2011 р. резолюція №66/127). Цей день нагадує нам, наскільки важливо піклуватися про оточуючих.
        За даними Державної служби статистики України кожен п’ятий мешканець нашої країни – це особа похилого віку.
        За даними широкомасштабних досліджень Організації Об’єднаних Націй, «частка людей у віці 60 або більше років у всій чисельності населення світу складе до 2050 року понад 20 відсотків». Тобто є світова тенденція старіння людства.
       За даними нашого села (Деснянське) станом на 01.01.2023 р. чисельність населення, яке тут проживає складала 472 людини. З них 27,5% (130 осіб) – це люди, яким 60 і більше років, тобто люди похилого віку.
        Довгожителем села є Головій Ганна Юхимівна (05.09.1925 р.н.). Її ровесників у селі двоє – це Левенець Василь Степанович (06.06.1926 р.н.) та Дорош Марфа Тимофіївна (13.07.1926 р.н.).
        Не дивлячись на вік життя приносить нові враження, новий день – нові знання та емоції. І тому, з метою урізнобарвити побут місцевих жителів, в Мезинському НПП для людей 60+ організували етнопосиденьки та безкоштовну екскурсію філіалом Мезинського музею. Хоч прийшло й небагато, але обговорили етнографічні особливості побуту, цікаві факти з історії розвитку села, роздивилися старі фотографії, переглянули фільм про Боровика О.Г., пригостилися фіточаєм з свіжим медом.
         Шанобливе і соціально відповідальне ставлення до старшого покоління – запорука і гарантія благополуччя для тих, хто так чи інакше стане на їх місце в наступних роках, не будемо про це забувати!

А. Наливайко, заст. нач. відділу екологоосвітньої роботи та рекреації

Залишити відповідь