Лялька-мотанка – оберіг щасливої долі

       21 березня до Міжнародного дня ляльки в Мезинському археологічному науково-дослідному музеї імені В.Є. Куриленка  діти ознайомилися з особливостями та традиціями створення ляльки-мотанки, а також кожен виготовив власний оберіг.
        Лялька супроводжує людину від самого народження.
       З історичних джерел відомо що перші прототипи мотанок на території України з’явилися на  Мезинській стоянці. Древні ж греки використовували такі ляльки як жертву для свого пантеону богів. Мотанки в різних варіаціях зустрічаються в багатьох світових культурах.
        Мотанка завжди була символом добра, достатку, світлої надії, благополуччя та мала сильний сакральний сенс. Спочатку, лялька-мотанка з’явилася як атрибут обрядів, потім стали з’являтися мотанки-обереги і лише згодом така лялька стала ще й іграшкою для дітей.
        Українськa мотанка – це ошатно вдягнена та оригінально прикрашена лялька. За повір’ям, саме вона берегла сімейний затишок, добробут та захищала від злих сил.
        Створення мотанки в народі називають «кутанням», оскільки він дуже схожий на сповивання немовляти. Цей процес виконувався лише зі щирими почуттями та намірами і практично не змінився за останні кілька сотень років.

Сіра Н.П.,
директор Мезинського археологічного
науково-дослідного музею ім. В.Є. Куриленка

Залишити відповідь