Канікули в музеї. Етнографічні майстер-класи для дітей планується провести протягом серпня в Мезинському музеї

        Український народ із давніх часів шанував природу, яка щедро дарувала трудівникам землі свої плоди. Протягом року, хлібороб працював на останній місяць літа – серпень. Не дарма кажуть в народі «Один серпневий день цілий рік годує».
        Одна з версій походження назви місяця саме з цим і пов’язана – серпами жито жали, трави нарізали. Серпень збирає в комори щедрий врожай, нагадує про близьку осінь, попереджає прикметами про вдачу майбутньої зими. А ще це місяць збору урожаю і час жнив.
      «Хліб – усьому голова», – всім відоме українське прислів’я. В ньому закладена вікова мудрість українського народу. Та мало хто знає скільки праці треба вкласти, щоб отримати запашний хліб. Та скільки процесів проходить одне пшеничне зернятко до створення паляниці.

        Щоб показати красу українських традицій підростаючому поколінню, на базі Мезинського археологічного науково-дослідного музею імені В.Є. Куриленка, для дітей був проведений майстер-клас «Від колоска до паляниці». Від так працівники музею разом з дітьми відтворили всі процеси які передують випіканню хліба. Встигли сніп обмолотити, спробувати декілька способів перемелювання зерна, та звісно тісто замісити.

         Українські традиції – це безцінний скарб який ми отримали від предків, тож оберігаємо скарби нації, та не забуваємо своє коріння.

Людмила Науменко, фахівець Мезинського музею

Залишити відповідь