“І на нашому болоті буде свято…” Т.Л.Андрієнко, болотознавиця

     2 лютого 2024 року науковці та екосвітяни Мезинського НПП долучилися до урочистого засідання Координаційної ради з питань збереження, збалансованого використання та відновлення водно-болотних угідь України, яке було організовано Міндовкілля України.
     Міжнародний день водно-болотних угідь, який відзначається 2 лютого – це щорічна екологічна дата, присвячена акценту важливості водних, прибережно-водних та болотних екосистем та відзначається в день підписання Рамсарської ковенції з охорони ветландів.
     Трьохгодинна зустріч зібрала понад 100 учасників з різних регіонів нашої держави та міжнародної спільноти.
     Питання досвіду відновлення островів у дельті Дунаю, збереження боліт прикордоння під час війни, проблеми впливу видобутку бурштину на водно-болотні екосистеми, збереження боліт басейну р.Прип’ять – це коло питань, які були презентовані та виступали своєрідним звітом. Також цікавою була дискусія, питання і обговорення, але всі були єдині – водно-болотні угіддя як багатофунціональні екосистеми слід зберегти для майбутнього.

     Також цього дня ми стали слухачами онлайн лекції на тему: “Життя взаємопов’язане. ВБУ і люди” організованої НПП “Подільські Товтри”.
     Під час заходу 74 учасники із різних міст та навчальних закладів отримали унікальну можливість дізнатися про важливість водно-болотних угідь та їх вплив на благополуччя людей. 

Олександр Яковенко, нач.від. еколого-освітньої роботи та рекреації

Залишити відповідь