Ґрунти не казкова криниця – все раптом може закінчиться

5 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день ґрунту. Ґрунти – це один з найбільших скарбів, що подарувала нам матінка-природа, бо саме в них відбуваються процеси необхідні для життя всього живого на Землі. Здавалося б, що це багатство дароване нам природою невичерпне. Та, нажаль, сьогодні однією з глобальних проблем, як не дивно, є забруднення ґрунтів, яке проявляється в перевищенні вмісту хімічних речовин у ґрунтах. А найбільшим винуватцем тут є людина з її сьогоднішніми методами господарської діяльності, що призвели до забруднення ґрунту отрутохімікатами, радіоактивними речовинами, різними металами.

Всі ці отруйні речовини насичують рослинність та воду які ми щодня споживаємо. Звідси страшні хвороби, такі як: рак, аутизм, серцево-судинної та нервової систем, ниркова недостатність та інші.

Чергова зустріч працівників Мезинського НПП з покошицькими школярами була присвячена саме цій проблемі. Присутні переглянути мультимедійні файли «Чи можна вважати ґрунт живим», «Забруднення ґрунтів», «Вплив людини на ґрунти» і в черговий раз прийшли до висновку, що у кожної медалі є дві сторони: з одної розвиток технологій (квітучий прорив людини); з іншої – катастрофа, що веде до занедбання нашої домівки.

Сьогодні ми маємо усвідомити, що проблема забруднення ґрунтів призведе до забруднення усього навколишнього середовища.

Провідний фахівець  з екологічної освіти      Едуард Пилипенко

Залишити відповідь