Екологічні проблеми українських морів

         Географічне розташування нашої країни дає можливість називатися морською державою і користуватися привілеями, що дає вихід до морів. Користуючись їх дарами, ми дуже часто не звертаємо уваги на екологічні проблеми цих водних об’єктів, які з часом стають кричущими. Серед низки екологічних проблем, що стосуються, безпосередньо, Чорного і Азовського морів, науковці виділяють: забруднення пластиком та токсичними сполуками, зростання солоності, цвітіння води, нашестя медуз…
          Саме цим проблемам була присвячена зустріч працівників Мезинського НПП з покошицькими школярами, в ході якої присутні переглянули захоплюючу презентацію, присвячену актуальній проблемі Чорного моря.
       

Сьогодні до низки вище згаданих проблем слід додати ще одну. Чорне і Азовське моря є ареною бойових дій, з якої росіяни запускають ракети з підводних човнів по Україні, скидають у воду відпрацьоване паливо та знищують на окупованій території установки для біологічного очищення. А це призведе до радіаційного зараження акваторій наших морів. З моменту вторгнення і початку бойових дій зафіксовано смерть близько 50 тис. дельфінів. А що далі?

Фахівець з екологічної освіти                              Едуард Пилипенко

Залишити відповідь