День Сонця (Sun Day)

3 травня весь світ відзначає День Сонця (Sun Day), іноді званий Всесвітнім днем Сонця або Міжнародним днем Сонця. Так, це свято з’явилося в 1994 році.
Як відомо, Сонце — найближча до Землі зірка, всі інші небесні тіла цього виду перебувають від нас незмірно далеко.
Для Землі Сонце — могутнє джерело космічної енергії. Воно дає світло й тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу, і формує найважливіші властивості атмосфери Землі.
В цілому Сонце визначає екологію планети. Без нього не було б і повітря, необхідного для життя, — повітря перетворилося б на рідкий азотний океан навколо завмерлих вод і обледенілої суші. Для нас, землян, найважливіша особливість Сонця в тому, що біля нього виникла наша планета і на ній з’явилося життя.
Культ Сонця існував у різних культурах – від шанування бога Ра древніми єгиптянами, спорудження будівель Стоунгендж як моделі Сонячної системи в Англії до святкування приходу весни, свята Масляної в давніх слов’ян. Млинці, які заведено було їсти цього дня, символізували сонячний диск.
Використовуючи сонячну енергію, людина не порушує балансу – енергія постійно відновлюється самостійно.
У сучасних системах використання енергії застосовують сонячні колектори, за допомогою яких обігрівають будівлі та перетворюють енергію на електричну, а за допомогою сонячної батареї – на теплову.
Щоб привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії і нагадати, що Сонце життєво важливо для життя на Землі, Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МТСЕ) (ISES-Europe) і організовує на добровільній основі щорічне проведення 3 травня Дня Сонця.
Ентузіасти і професіонали, громадські організації та фірми по всій Європі організовують заходи різного роду, пов’язані з демонстрацією можливостей сонячної енергії.
Кожного року фахівці Мезинського національного природного парку проводять лекції, зустрічі, бесіди на яких обговорюють значення сонячної енергії для людина та навколишнього середовища.
                                                        Людмила Науменко, провідний
                                                        фахівець з екологічної освіти

Залишити відповідь