Амброзія полинолиста – небезпечна рослина

      Амброзія – один з найбільш непримітних і витривалих бур’янів в рослинному світі, який, проте, є одним із найбільш небезпечних алергенів. 
       В Україні цей інвазійний вид з сімейства Айстрових вперше зафіксували в 1914 році. Найпоширеніший вид цієї рослини на наших теренах – амброзія полинолиста. Не дивлячись на своє прозаїчне значення «ароматна їжа богів», цей представник рослинного світу згубно впливає як на природу, так і на людину.
       Кожна рослина цього виду живе лише один сезон, виробляючи при цьому під час цвітіння, який триває 6-10 тижнів, від кінця липня і до перших приморозків, близько 1 млрд. пилкових зерен, які можуть подорожувати на дуже великій відстані. До прикладу її було виявлено над морем на відстані 640 км. від берега, а також в атмосфері, за 3 км. від земної поверхні.
Амброзію можна сміливо назвати бур’яном, який виснажує, висушує землю і, швидко поширюючись, витісняє всі види, що знаходяться поруч, а ґрунт робить непридатним для обробітку.
      Дуже небезпечна ця рослина в період цвітіння для людини бо її крихітний пилок є одним з найбільш агресивних алергенів, який здатний викликати астму навіть у здорової людини. Якщо абсолютно здорова людина буде змушена протягом кількох тижнів дихати повітрям, в якому міститься пилок амброзії, вона майже напевно перетвориться на алергіка. Найстрашніше те, що така алергія майже не виліковна. Найкращий спосіб боротьби з амброзією – механічне знищення. Тобто знищення бур’яну з коренем. Але для боротьби на великих площах доцільно застосовувати хімічний метод та метод витіснення іншими рослинами, такими як: газонна трава, багаторічні злакові і бобові трави.
      Цій темі було присвячено чергове заняття літньої екошколи з покошицькими школярами. Також, під час екскурсії населеним пунктом, місцями найбільшого скупчення рослини, діти на практиці з’ясували, чому цей вид має таку назву.

Інженер з рекреаційного благоустрою 1 категорії                                Пилипенко Е.В.

Залишити відповідь