7 липня – День працівника природно-заповідної справи

Указом Президента України від 18 серпня 2009 № 629 7 липня було визначено – Днем працівника природно-заповідної справи.
Цей день для професійного свята обрано невипадково, адже цей день асоціюється зі святом Івана Купала, присвяченим загадковим і чудодійним силам природи та легендам про квітування папороті.
Символом свята щороку слугує один з видів папороті, квітка якого, за легендою, має чарівні властивості. Цього року символом обрано одну з найбільш рідкісних папоротей України – Міхурницю судетську (Cystopteris sudetica A.Braun et Milde). Ця ніжна рослина зростає лише у кількох місцях Карпат і основною загрозою для її існування є руйнування біотопів людиною.
Завдяки зусиллям фахівців, науковців та природоохоронної громадськості, станом на 1 січня 2020 року в Україні збережено 8512 територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальна сума площ яких становить 4,418 (фактична площа 4,085 млн. га), що становить 6,77% площі країни, а також морський заказник «Філофорне поле Зернова» площею 402,5 тис. га. У складі природно-заповідного фонду 5 біосферних заповідників, 19 природних заповідників, 52 національних природних парки. Серед них і Мезинський національний природний парк – один з десяти найбільших об’єктів природно-заповідного фонду України.
Протягом останнього року відбувся ряд подій у заповідній справі. Кількість об’єктів та територій природно-заповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення збільшилась на 116, загальною площею 94224,2 га, зокрема прийнято укази Президента України про створення національного природного парку «Кремінські ліси» в Луганській області, ландшафтних заказників «Мурав’ївський» в Чернігівській області, «Озеро Картал» та «Озеро Кагул» в Одеській області. Найбільше площа природно-заповідного фонду за останній рік збільшилася у Рівненській, Херсонській та Закарпатській областях.
Від імені Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України закликаю приєднатися до відзначення Дня працівника природно-заповідної справи і зробити все можливе для збереження рідної природи та нашої перлини – Мезинського парку.
«Збережемо природу – збережемо Україну!»

                                                             Н. В. Симоненко
                                                             директор Мезинського НПП

 

Залишити відповідь