4 жовтня – Всесвітній день захисту тварин (WORLD ANIMAL DAY)

Чи відомо Вам, що:

  •  щогодини з лиця Землі зникають безповоротно три види тварин,
  •  щодня зникає більше 70 видів фауни і флори,
  •   за 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилося більше ніж на третину.

     4 жовтня щороку відзначається Всесвітній день тварин. Засновником цього дня вважається німецький письменник і зоозахисник Генріх Ціммерман (Heinrich Zimmermann).
     Метою цього свята є привернення уваги та сприяння обізнаності людей щодо представників фауни – гармонічної складової біорізноманіття, від якого залежить існування людства на планеті Земля.
     Внаслідок діяльності людини відбувається масштабне скорочення чисельності популяцій багатьох видів диких тварин. За даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) за останні 40 років відбулось зменшення на 60% кількості диких ссавців, рептилій, птахів, риб, амфібій, що свідчить про потребу вжити невідкладних заходів, спрямованих на збереження та відновлення видів тварин, як на національному так і глобальному рівнях. Скорочення кількості диких видів відбувається через втрату середовища існування, зокрема внаслідок вирубування лісів.
     В Україні види, що знаходяться під загрозою зникнення, заносять до Червоної книги. Цього року підготовлено оновлений перелік видів тварин, включених до Червоної книги України.
     Тваринний світ Мезинського НПП досить різноманітний і налічує 2 830 видів, 121 з яких є «червонокнижними». «Найпопулярнішими» тваринами Червоної книги України, які зустрічаються і на території НПП є наступні: рись, горностай, лелека чорний, видра річкова, жук-олень.
     Давайте не забувати про те, що ми одна велика сім’я на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі.

Едуард Пилипенко, фахівець
з екологічної освіти

Залишити відповідь