3 липня, коли всей світ відзначає День без поліетилену, у візит-центрі Мезинського парку відбувся еколого-освітній захід про альтернативи поліетилену

        Поліетиленові пакети були створені для порятунку планети, а тепер їх називають чи не головною проблемою навколишнього середовища. 3 липня у світі традиційно відзначають День відмови від пластикових пакетів. Отож сьогодні у візит-центрі Мезинського НПП говоримо про поліетилен.
Доречі, за даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок, середній період розкладу яких становить 100-200 років.
        Щоб уявити всі масштаби цієї проблеми, хочемо навести декілька прикладів і фактів, які пов´язані зі сміттям. Отже, слухайте і підтримуйте чистоту навколо себе.
– Зараз існує ціла галузь науки, яка називається гарбологією, що в перекладі з англійської garboge означає «сміття».
– Перші сміттєзвалища були ще 200 тисяч років до нашої ери. Це кістки тварин і уламки кам’яних знарядь.
– Найпоширеніший вид сміття на Землі – недопалки. Щороку їх викидають до мільярда штук.
– Проблемою переробки сміття вперше зайнялися в Англії ще 200 років тому. Зараз найкраще зі сміттям справляється Швеція.
– Щорічно у світі 100 тисяч тварин, птахів і риб гинуть через поліетиленові пакети. З´їдаючи їх, тварини задихаються.
– Від 1% до 3% пакетів піддаються вторинній переробці по всьому світу.

         І так, 3 липня, коли всей світ відзначає День без поліетилену, у візит-центрі Мезинського парку відбувся еколого-освітній захід, що передбачав виготовлення стенду «Природа – це не смітник», перегляд і обговорення відеоролика «Пластик створили щоб урятувати світ», виконання завдань: “Друге життя поліетилену. Створення малюнка за допомогою пакета” та майстер-клас «Пакет з паперу». Діти дізналися як зменшити споживання пластику та прості кроки, які допоможуть зберегти здоров’я та зробити побут більш дружнім до довкілля.

Залишити відповідь