26 грудня 2013 р. – Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, якою постановила відзначати 3 березня як День дикої природи. У резолюції з цього приводу зазначається цінність диких тварин і рослин, особливо тих, які потребують захисту.
На сьогодні Всесвітній день дикої природи став найважливішим щорічним глобальним заходом, присвяченим дикій природі. Тема цьогорічного Всесвітнього дня дикої природи «Ліси та засоби до існування: підтримання людей та збереження планети» відзначає центральну роль лісів та їх екосистемних послуг у забезпеченні добробуту сотень мільйонів людей у всьому світі, і особливо корінних та місцевих громад, які історично пов’язані з лісами та прилеглими до них територіями.
Мезинський національний природний парк це не тільки унікальний куточок дикої природи Чернігівщини, а й осередок еколого-освітньої роботи. Природна рослинність цієї території не зазнала значних змін в результаті діяльності людини, вона представлена лісами, чагарниками, луками, болотами та водним і прибережно-водним типами рослинності.
З метою популяризації ідеї збереження дикої природи, кожного року фахівці Мезинського НПП проводять ряд заходів з дітьми. Учні на таких заняттях дізнаються, що природа – це не лише «середовище», з якого ми добуваємо все, що необхідно нам для життя. Природа – це живе творіння, яке нам дуже важко збагнути – настільки воно велике і різноманітне. Це творіння об’єднує в собі безліч форм життя, до яких належимо і ми. Неможливо поважати природу й одночасно думати, що ми господарі цього творіння, що природа – це одне, а ми – зовсім інше.
Треба завжди пам’ятати, що ми є невід’ємною частиною природи, а природа – невід’ємна частина нас. Кожна рослина розказує нам свою історію, розказує про свій спосіб життя – від найменших, непомітних травинок, які ховаються серед каміння чи в щілинах, до величних дерев, гілки яких нахиляються до землі від пишного листя і плодів. Деякі тварини здаються нам настільки дикими, що ми не намагаємось до них навіть наблизитись, інші стали нашими друзями і навчилися ділити з нами життя.
Важливо пам’ятати, що Земля – не тільки наш будинок, але і природне середовище проживання для незліченних видів фауни і флори. Неможливо уявити світ без неповторних диких тварин та неймовірних рослин, непідвладних людині. Саме захищати тварин і рослин в природному середовищі – завдання кожного з нас.
Людмила Науменко, провідний фахівець
з екологічної освіти