19 лютого – Всесвітній день захисту морських ссавців (День кита). Ці дивовижні створіння найбільші, найвитриваліші і найненажерливіші істоти. Вони позбавлені нюху і майже нічого не бачать. Кит – єдиний, крім людини, ссавець, який… співає.

     Кити – найбільші, найдовші (до 33 метрів), найважчі (до 150 тонн), найгучніші, найвитриваліші ссавці.
     Найбільший кит, а відповідно, найбільший ссавець планети – синій кит. Причому самка синього кита завжди більша за самця.
     На язику синього кита, який важить до 4 тонн, може вміститися близько 50 чоловік – футбольна команда у повному складі разом з тренерами, запасними гравцями та обслуговуючим персоналом.
      Серце синього кита розміром з невеликий автомобіль важить 600-700 кг і по судинах діаметром з відро перекачує близько 8 тисяч літрів крові.
     За 1 секунду синій кит вдихає приблизно 2 тисячі літрів повітря, всього ж в легенях цього гіганта здатні вміститися до 14 кубометрів повітря.
     Кити можуть не спати три місяці, не їсти вісім, не дихати до двох годин і при цьому долати гігантські відстані до декількох тисяч кілометрів.
     Щодня дорослий синій кит поглинає близько мільйона калорій. У меню тварини входить приблизно тонна криля – невеликих рачків. Взагалі ж кити їдять невеликих риб, каракатиць і планктон. Вони можуть ковтати і великих риб. Одного разу в шлунку 16-метрового кашалота були виявлені дві 3-метрові акули.
     Під час чергової зустрічі працівників Мезинського НПП з школярами Деснянської гімназії діти дізналися цю та ще багато іншої цікавої інформації про цих найбільших велетнів морів та океанів.

Едуард Пилипенко, інженер з рекреаційного благоустрою 1 категорії

Залишити відповідь