12 травня – День екологічної освіти

Нинішня епоха розвитку людської цивілізації – нова технологічна епоха, проте, незважаючи на великі досягнення у науково-технічному розвитку, це також епоха екологічної кризи у взаєминах суспільства і природи. Екологічні проблеми, що досягли глобального масштабу формують нову соціальну реальність сьогодення. Вирішення цих проблем залежить насамперед від рівня екологічної культури населення. Важливу роль у формуванні такої культури відіграє екологічна освіта.
Саме тому, кожного року 12 травня суспільство відзначає День екологічної освіти. Відзначення цієї дати покликане об’єднати людей у справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що наша планета унікальна й потребує турботи та захисту.
У 1972 році на конференції, що проходила в Стокгольмі, була прийнята декларація про утворення особливої програми міжнародного характеру, до завдань якої входило також підвищення рівня екологічної обізнаності населення щодо захисту та охорони природних ресурсів. Саме тоді екологічну освіту внесли до категорії базових засобів, за допомогою яких людина досягає гармонічного співіснування з природою.
Одне з головних питань, прийнятих на конференції ООН в Ріо-де-Жанейро в 1992 році, на якій обговорювалися проблеми навколишнього середовища та розвитку освіти також надавалось розвитку екологічної освіти.
Саме екологічна освіта може змінити світогляд суспільства та його психологію, виховавши нове ціннісне ставлення до природи.
Значення екологічної освіти полягає у вихованні покоління, здатного гармонійно співіснувати з природою, раціонально використовувати і відтворювати її багатства, психологічно готового оберігати природу та дбати про навколишнє середовище.
Мезинський національний природний парк постійно здійснює еколого-освітню діяльність, в рамках якої протягом навчального року для школярів проводяться уроки, різноманітні вікторини та конкурси на екологічну тематику, шкільна молодь та населення залучаються до участі в екологічних акціях. Також на базі Мезинського НПП діє гурток екологічного спрямування. Фахівці парку постійно ведуть просвітницьку діяльність на сайті парку та в засобах масової інформації.
Не залишайтесь осторонь і Ви у святкуванні Дня екологічної освіти, зробіть свій внесок у збереження навколишнього середовища, адже наша планета є рідною домівкою для всіх людей, незалежно від віку, національності і життєвого статусу.
                                                              Марина Усок, провідний
                                                              фахівець з екологічної освіти

Залишити відповідь