«Я маленький хлопчик,

заліз на стовпчик,

У дудочку граю,

 із Різдвом вітаю»

 Г.І. Шевченко 1954р.н, с. Риботин, Коропська громада

Новгород-Сіверський район

Різдво є одним із найголовніших свят для українського народу. Ми святкуємо його з покоління в покоління, притримуючись традицій та вірувань. Різдвяні традиції глибоко сягають корінням у життя наших пращурів, несучи в собі сакральний та релігійний зміст.

Радянська влада спочатку суворо забороняла святкувати через релігійний контекст, але коли зрозуміла, що люди все одно таємно продовжують святкування намагались нав’язати українцям штучні символи та традиції зимових свят: ялинки з червоною п’ятикутною зіркою замість восьмикутної Віфлеємської, Діда Мороза замість Святого Миколая…

Однак, попри всі заборони українці зуміли зберегти автентичні риси святкування Різдва, які наразі все більше родин, громад та регіонів України відроджують.

Напередодні Різдва цікаве та змістовне дозвілля з етногрою «Різдвяна Капелла» провела директор Мезинського музею із учнями 9 класу Понорницької гімназії. Питання і колядки створені на основі унікальних етнографічних матеріалів, записаних у Чернігівській області за сприяння Туристично-інформаційного центру Чернігівської міськради.

А Ви бажаєте перевірити свої знання? Відповіді давайте в коментарі.

  • Який символ знаменує народження Ісуса Христа?
  • Як запрошували Мороза, їсти кутю, аби він «ходив» лише взимку?
  • В яких документах зафіксовано перші згадки про Коляду?
  • Чи знаєте назву громади на Чернігівщині, де в минувшину на Різдво ніколи не ставили ялинки?
  • У які роки минулого століття на Прилуччині Чернігівської області, ялинка витіснила Дідуха?

Наталія Сіра, директорка Мезинського музею імені В.Є. Куриленка

Залишити відповідь