Чи важко жити в стилі еко? Чи можна дбати про довкілля і тим самим заощаджувати кошти? Відповіді на ці питання шукали разом з учнями 9 класу Деснянської гімназії під час лекції присвяченої Дню «Використовуйте менше матеріалу».
     Існує хибна думка, що дотримуватися екологічного способу життя важко та клопітно. Але насправді, часто це дуже просто, достатньо виробити в собі певні звички:
     1. Вимикайте світло залишаючи приміщення. Використовуйте енергозберігаючі лампи. Вимикайте з розетки непотрібну техніку. Це дозволить зменшити споживання електроенергії і суттєво вплине на економію бюджету
     2. Звертайте увагу на економічність техніки, яку купуєте. Маркування А, А+, Energy Star на техніці означає зменшення енергоспоживання на 20-30%, порівняно з аналогами та дотримання екологічних умов при виробництві.
     3. Віддавайте перевагу акумуляторним батарейкам. Адже їх можна заряджати та користуватися до 2-5 років. Таким чином зменшите використання одноразових лужних, які завдають колосальної шкоди довкіллю.
     4. Економте папір. Друкуйте з двох сторін, користуйтеся чернетками, віддавайте на переробку паперові вироби. Купуйте папір з маркуванням PCF (вибілений без хлору) та FSC (вироблений з контрольованих насаджень). Врятуєте чимало дерев.
     5. Замініть поліетиленові пакети на екоторбу. Використання багаторазової торбинки допоможе не лише зекономити на пакетах, а й буде дуже корисним для екології, адже пластик не розкладається природним шляхом.
     6. Купуйте лише потрібні Вам речі та не викидайте старі. Перш ніж викинути якусь річ, подумайте, можливо вона буде потрібна ще комусь. В наш час це актуально, як ніколи, бо навіть консервні бляшанки у вмілих руках перетворюються на свічки, які несуть світло і тепло нашим захисникам.

Марина Усок,
провідний фахівець з екологічної освіти

Залишити відповідь