Будиночки для комах

Борючись з шкідниками садів і городів, ми часто забуваємо про корисних комах та приваблення їх на наші ділянки.

У Європі ж користуються популярністю спеціальні будиночки – притулки для комах, які можна придбати, але зробити їх самим не складе особливих зусиль і витрат.

Як зробити будиночок для комах?

  1. Почніть зі збору натуральних матеріалів, для спорудження притулку для комах: круглий ліс, цегла, солома, трубчасті стебла. Виберіть з підручних місцевих матеріалів, які пропонують більш-менш великі отвори, щоб відповідати різним перевагам комах.
  2. Зробіть дерев’яний каркас, досить міцний, щоб витримати значну вагу. Використовуйте стійку деревину: дуб, модрина, каштан … Прикиньте розмір вашого будиночка в обсязі матеріалів, які у вас є. Покладіть найважчі матеріали на низ.
  3. Забезпечте водонепроникну конструкцію кришки (шифер, наприклад).
  4. Встановіть каркас на своєму постійному місці перед заповненням (через вагу, якщо будиночок великий). Підніміть над землею на 20 см, щоб тримати його подалі від вологи. Щоб захистити будиночок від сильних вітрів, забийте кілки по периметру і зміцніть будиночок на них.

Якщо ви можете встановити будиночок в захищеному від вітру і сонця місці, можна залишити його відкритим з обох сторін. В іншому випадку, краще задню сторону закрити, щоб не занадто турбувати комах повітряними течіями.

  1. Обріжте матеріал до потрібної довжини і заповніть кожен отвір в конструкції.

 

Які матеріали, для яких комах?

  1. Солома або дерево буде привертати золотоочок, чиї личинки живляться багатьма шкідниками: попелицею, борошнистою росою, білокрилкою, яйцями кліщів.
  2. Бамбукові палички дають притулок для одиночних бджіл, які запилюють перші квіти фруктових дерев, починаючи з березня місяця.
  3. Перевернуті горщики, наповнені сіном привертають щипавок, які люблять шкідників, типу попелиці.
  4. Дошки заховані за цими металевими пластинами привертають комах, які беруть участь в розкладанні мертвої деревини.
  5. Просвердлені колоди стануть популярним притулком для багатьох дуже корисних запилювачів, таких як бджоли і одиночні оси, чиї личинки живляться попелицями.
  6. Трубчаті стебла (типу тернику, бузини), забезпечать житлом дзюрчалок та інших перетинчастокрилих.
  7. Цегла цінується одиночними бджолами.
  8. Невеликі комірки закриті одна від одної привертають сонечка, які прилітають, щоб провести зиму. Їх личинки винищують багато попелиць.

Залишити відповідь