Українська природоохоронна група анонсувала Перший загальноукраїнський біобліц, який проводитиметься з 19 травня по 8 червня 2025 року

Біобліц – це масова природнича акція, під час якої учасники фотографують і документують рослини, тварин, гриби та інші живі організми. Спостереження завантажуються через мобільний додаток iNaturalist або через сайт iNaturalist на комп’ютері. Завдяки iNaturalist вже зібрано близько 1,4 мільйона спостережень живих організмів в Україні. Сподіваємось разом з Вами побити всі рекорди під час біобліцу.

Чим більше спостережень – тим краще! Кожне фото стає доступним професійним біологам, які допомагають правильно визначити види. Таким чином, тисячі аматорів долучаються до глобального збору даних про природу. Цього разу біобліц буде присвячений саме Україні – це унікальна можливість зібрати цінну інформацію про її природу в усіх куточках країни.

Ось про що говорили на вебінарі з охорони природи в країнах ЄС зі 👩‍💼 Спікеркою Анастасією Драпалюк (експерт із природоохоронних територій ГО «Українська природоохоронна група», виконавчий директор БО «Фонд природи України») на першому онлайн вебінарі в рамках біобліцу:

🔹 Як організована охорона природи в країнах Європейського Союзу

🔹 Чому для ЄС так важлива інформація про біорізноманіття

🔹 Що таке мережа NATURA 2000, як її визначають і управляють

🔹 Як визначається сприятливий стан збереження видів і природних оселищ

🔹 Які види охороняються за Оселищною та Пташиною директивами ЄС

🔹 Що передбачає регламент ЄС про відновлення природи

🔹 Яку роль відіграє громадянська наука у збереженні природи

🌿 Захід відбувся в межах підготовки до Першого загальноукраїнського біобліцу (детальніше — https://uncg.org.ua/bioblits-zmagannya-2025/) та став частиною серії вебінарів про збереження біорізноманіття.

Залишити відповідь