Пам’яті Василя Куриленка

             З нагоди 90-річчя від дня народження нашого земляка, відомого краєзнавця, археолога, художника Куриленка Василя Єлисейовича екоосвітяни Мезинського НПП провели для учнів 10-11 класів Черешенської школи-інтернату урок пам’яті «Вчений-подвижник з Поліської глибинки».
       Співробітники національного парку вшанували пам’ять В.Є. Куриленка хвилиною мовчання та поклали квіти на могилу.
           

          Ця Людина була прикладом безкорисливої відданості професії, щирої людяності, справжньої інтелігентності, наполегливої працьовитості, яка слугувала джерелом доброти, натхнення та піклування для колег, учнів, земляків-односельців, багатьох знайомих та незнайомих людей, яким поталанило зустріти В. Є. Куриленка на своїх життєвих шляхах.
          Він все своє життя присвятив вивченню Чернігово-Сумського Подесення. Особливе місце в житті вченого-археолога займає музей, як місце збереження, оприлюднення слідів тисячоліть культур Подесення. Самовіддана праця та ентузіазм цього невтомного чоловіка допомогли створити один з найбільших сільських музеїв на теренах України і сьогодні його дітище носить ім’я свого творця – Мезинський археологічний науково-дослідний музей імені В. Є. Куриленка. З ім’ям Василя Єлисейовича пов’язано заснування історико-археологічного музею в смт. Короп.
         Головним досягненням Куриленка в археології є метод комплексного дослідження округи, який дозволяє виявити динаміку культур, простежити етапи історичного процесу. Створений ним «Графік етнокультурних змін округи» є одним із доказів не лінійного розвитку культури людства, а складного процесу із «зигзагами різної амплітуди».
           За 46 років на території та в околицях Мезинського національного природного парку В. Є. Куриленко відкрив та опрацював 24 археологічні культури; дешифрував мезинські браслети, дослідив стійбище мисливців на мамонтів; зібрав велику кількість книжок різної тематики, серед яких більше 400 книжок з історії та археології, стільки ж із живопису і мистецтва; 98 статей, надрукованих, як правило, в наукових виданнях, не рахуючи маси наукових заміток у різних газетах.
       Найвизначнішою державною нагородою В.Є. Куриленка став «Орден за заслуги ІІІ ступеня», вручений 11 серпня 2008 р. з нагоди 100-річчя розкопок Мезинської палеолітичної стоянки; серед інших відзнак ряд Почесних грамот та Дипломів.
Пам’ять про Василя Єлисейовича та його надбання увіковічено шляхом створення у візит-центрі Мезинського НПП музейної кімнати, його кабінету, де на робочому столі завжди були цікаві знахідки, таємницю яких він намагався дізнатись.
    Світла йому пам’ять…
                                Симоненко Н.В., директор Мезинського НПП

Залишити відповідь