Міжнародний день музеїв

Щорічно, починаючи з 1977 року світова спільнота відзначає Міжнародний день музеїв 18 травня, нагадуючи, що музеї є важливим інструментом культурного обміну, збагачення культурної спадщини, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми. Тоді ж запропонували й девіз свята: «Музеї – важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами».
Цей день є приводом для підвищення обізнаності про те наскільки музеї є важливими у розвитку суспільства. Консультативний комітет ІСОМ організовує тему цієї події, що, враховує велику кількість країн. Це свято триває день, вихідні, тиждень або навіть місяць. Від Америки до Океанії, включаючи Африку, Європу та Азію – цей міжнародний захід підтвердив свою популярність. Останні роки, Міжнародний день музеїв переживає високе розширення у майже 30000 музеях у більш ніж в 120 країнах.
Міжнародна рада музеїв щороку затверджує тему Міжнародного дня музеїв, яка є основною, і має привернути увагу суспільства. Цього року маємо тему «Музеї заради рівності: різноманітність та інклюзія». День музеїв – 2020 має стати майданчиком для різних поглядів і точок зору, які має строкате суспільство, та інструментом для подолання упередженості, яку часто воно ж демонструє.
Роль музеїв для суспільства є дуже важливою. Саме в цих закладах займаються зберіганням безцінних реліквій народу та ведеться велика наукова робота. Завдяки клопіткій і самовідданій праці колективу музейних працівників підтримується духовний зв’язок часів, спадкоємність поколінь, примножується багатогранна спадщина минулого, багатовікові традиції.
В цей день більшість музеїв працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали.
Мезинський археологічний музей імені В.Є. Куриленка та його філіал долучається до Дня відкритих дверей та вітає всіх працівників музейної сфери з святом.
                                    Наталія Сіра, директор
                                    Мезинського археологічного
                                    науково-дослідного музею ім. В.Є. Куриленка

Залишити відповідь