Українська хустка: від оберега до аксесуара

Ніколи не минеться мода на хустки.

Бабусі дістають зі скрині

Барвисті, ніби кольорові пелюстки,

  Як символ – оберіг, святині.

 

     7 грудня – Всесвітній день української хустки. Якщо вишиванка –  це український генетичний код, то хустина – оберіг та символ життя, пам’ять роду, його святиня. Споконвіку українки носили хустку, яка символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм.

    Здавна на українських землях хустка була не просто обов’язковим головним убором для заміжніх жінок, а й особливим сакральним предметом, реліквією, що передавалась із покоління в покоління. На ній поєднані стримані кольори та витончені малюнки, яскраві барви та ніжні візерунки, що підкреслюють ніжність та вишуканість українських жінок, їх природну красу. Хустка — жіночний аксесуар, який є символом багатовікових традицій українського народу та має свою власну історію. Зараз хустина виступає у якості гарного аксесуару, що вдало доповнює образ. Тож, хай цей яскравий  оригінальний аксесуар займе достойне місце в гардеробі кожної жінки, дівчини. Завжди підкреслює неповторний шарм, романтичність, витонченість її власниці і належність до незалежної держави – України.

     Хустка і сьогодні є найкращим подарунком, що гріє душу, лікує рани, плекає віру та світлу надію на мир та нашу спільну Перемогу над лютим ворогом. Слава нашим ЗСУ!

     

З нагоди Всесвітнього дня української хустки в філіалі Мезинського музею  організовано виставку «Українська хустка: від оберега до аксесуара».

Відроджуємо, шануємо, популяризуємо…

                              Лариса Подоляко,   заступниця начальника відділу еколого-освітньої роботи та рекреації

Залишити відповідь