Еколого-пізнавальний тур «Стежками рідного краю»: звичайне та дивовижне поряд!

Тривалість туру: 2 дні

Кращий час для відвідування: червень – жовтень

Загальна протяжність маршруту – 80 км.

Маршрут по території парку: Мезин – Свердловка – Радичів – Розльоти – Бужанка – Вишеньки

Місце зустрічі: Мезинський археологічний науково-дослідний музей ім. В. Є. Куриленка в с. Мезин

Місце і час завершення програми: с. Вишеньки

Програма туру

День 1

Прибуття в с. Мезин до Мезинського археологічного науково-дослідного музею ім. В. Є. Куриленка. Тут Вас зустріне гід.

Серед старовинних поселень Європи особливе місце займає Мезин. Саме туди ми направляємося далі. В гирлі балки, на терасі, захищеній з півночі пагорбами з лесу, зі сходу – Десною з обривами, а з півдня – лиманом, ще 20 тисяч років тому кроманьйонці влаштували стійбище мисливців на мамонта. Тут знайдено гори кісток мамонта та інших викопних тварин, виявлено десь 113 тисяч кременів, черепашок молюсків, що водяться в Причорномор’ї, знайдено артефакти світового значення – найдавніші на Україні твори різних видів мистецтва: скульптури, архітектури, музики, прикладного мистецтва, графіки. На місці стоянки первісної людини з 1965 р. працює археологічний музей.

Пішохідна прогулянка «Від порому до порому» вздовж р. Десна. Довжина – 3 км. Маршрут поєднує споглядання чудових краєвидів ландшафтних заказників „Мезинська Швейцарія” і „Свердловський”, знайомство з багатою історією Мезинської околиці. Знайомство з старовинним видом транспорту через річку – поромом.

Вхід до оглядового майданчика «Мезинська Швейцарія» – фотографування Деснянських краєвидів.

Екскурсія у філіалі Мезинського музею в с. Свердловка, знайомство з територією та напрямами роботи НПП.

Прогулянка до с. Радичів ґрунтовою дорогою «Під Деснянськими кручами» протяжністю 5 км. Подорожуючим відкриваються крутосхили і панорами Десни та її заплави, краєвиди ландшафтного заказника „Свердловський”. На маршруті є можливість ознайомлення з популяцією папороті орляка звичайного, колонією берегових ластівок, Пузиревою горою, руїнами Миколаївської церкви (поч. 19 ст.).

Зупинка на рекреаційному пункті, з якого відкривається неймовірний вид на найбільше лівобережне озеро Хотинь в деснянській заплаві між Новгородом-Сіверським і Коропом площею близько 60 га.

Розміщення в будиночку туриста в с. Радичів.

День 2

Вихід до с. Вишеньки через села Розльоти і Бужанка вздовж р. Десна. В Розльотах знайдено значні поклади фосфоритів, крейди, піску, глини, тож побачимо розроблені кар’єри. По дорозі можна напитися смачної джерельної води в урочищі Кри­ничне.

Регіон Середнього Подесення багатий на стоянки верхнього палеоліту. Так біля с. Бужанка (приблизно на 25 км. південніше Мізинської стоянки також виявлені палеолітичні стоянки), де знайдені в значній кількості великі кістки мамонта та кремені.

Серед лісів і придеснянських лук у мальовничих сс. Вишеньки і Черешеньки, що були власністю полководця, фельдмаршала і президента Малоросійської колегії графа Румянцева-Задунайського, має сенс побачити Успенську церкву (1787 р.) зі збереженою автентичною ліпниною та палац фельдмаршала Румянцева-Задунайського XVIII ст., збудовані з нагоди приїзду Катерини ІІ. Вже 225 років у церкві Успіння Пречистої Богородиці, що має статус пам’ятки архітектури національного значення, проходять богослужіння. Церква – однопрестольна, мурована, споруджена у формах класицизму з елементами барокко. Вишенський  палац  мав форму складної композиції у вигляді літери «Є». Збереглась лише половина палацу. Архітектура цієї будівлі є типовим прикладом романтичного стилю.

Завершення подорожі.

Вартість

  • Ø гід по маршруту – 25 грн. з особи;
  • Ø вхідний квиток до музеїв – 5 грн. з особи (3 грн. – студенти);
  • Ø послуги екскурсовода на місцях – 40 грн./год.;
  • Ø проживання у будиночках туриста: 50 грн. (травень-вересень); 70 грн. (жовтень-квітень). Загалом тур обійдеться Вам у 85-100 грн.

Для замовлення туру Вам необхідно зібрати компанію (не менше 5 чол.) та звернутися за телефонами:

(04656) 3-58-13; (067) 4616093 або написати на e-mail: mezinpark@mail.ru.

Запрошуємо на літній відпочинок уже сьогодні!

Залишити відповідь