4 березня у м. Новгород-Сіверський було проведено науково – практичний семінар на тему «Роль природоохоронних територій у середній течії річки Десна у контексті їх міжнародного значення». Для учасників семінару було представлено рамсарське водно – болотне угіддя міжнародного значення «Заплава Десни» та Деснянський біосферний резерват.
Участь в семінарі брали представники влади – заступники голів Н-Сіверської та Середино-Будської райдержадміністрацій. Свою доповідь щодо унікальності та важливості Деснянського біосферного резервату представив старший науковий співробітник НПП «Деснянсько-Старогутський» С.М. Панченко. Експерт Українського товариства охорони птахів Ю.В. Кузьменко розповів про окремі аспекти визнання «Заплави Десни» рамсарським водно – болотним угіддям, зокрема кількісний та видовий облік птахів , які щорічно мігрують цим коридором. Завідувач кафедрою екології Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, заступник директора Мезинського НПП з наукової роботи Ю.О.Карпенко доповів про наукові дослідження, зокрема з ботаніки, на природоохоронних територіях. Головний спеціаліст відділу розвитку природно – заповідного фонду Департаменту заповідної справи Мінприроди О.З. Петрович розповіла про важливість міжнародного визнання та надання статусу рамсарського водно – болотного угіддя для «Заплави Десни», особливості заповідних територій нашої держави в порівнянні з заповідними фондами інших країн.
Крім головних питань обговорювалась роль громадськості, вчителів, позашкільних навчальних закладів у розвитку та збереженні заповідних територій Новгород-Сіверського полісся, розвиток та регулювання рекреаційної складової як одного з пріоритетних напрямків. Від Мезинського НПП в семінарі взяв участь провідний фахівець з екологічної освіти Руденко С.
Для учасників було представлено інформаційні стенди та друкований матеріал, який розкриває особливості та унікальність Деснянського біосферного резервату та рамсарського водно – болотного угіддя міжнародного значення «Заплава Десни». За результатами обговорень було прийнято резолюцію.
Організаторами семінару виступали: Українське товариство охорони птахів, НПП» Деснянсько-Старогутський», громадська екологічна організація «Деснянські зорі», Новгород-Сіверський районний будинок дитячої та юнацької творчості, Новгород-Сіверська районна бібліотека.
Даний захід був реалізований в рамках міжнародного проекту «Збереження транскордонних водно – болотних угідь Полісся в Білорусі, Росії і Україні».
Руденко С.О.
Провідний фахівець з екоосвіти