Про Мезинську палеолітичну стоянку є багато цікавих відомостей. Мезинська стоянка – одна з найвизначніших археологічних пам’яток пізнього палеоліту в історії не лише України та Європи, а й світу. Її дослідження дозволило відкрити нову для науки історичну культуру (названу згодом за місцем першого відкриття) кроманьйонців європеоїдного типу. Археологи класифікують мізинську культуру як ранню мадленську культуру.
Той, хто цікавиться історією Чернігівщини, знає що в Мезині працює археологічний музей і саме тут можна дізнатися цікавинки з життя первісних людей доби палеоліту. Сьогодні не дарма згадуємо Мезин. Саме у вересні відзначається 115 річниця початку досліджень Мезинської стоянки (1908-2023 рр.) та річниця пам’яті засновника Мезинського музею Василя Єлисейовича Куриленка (1930-2011 рр.). Отож у вересні в музеї діятиме тематична виставка «Куриленко В.Є.: здобутки і вклад краєзнавця» (11-17 вересня), відбудеться учнівський семінар «Мезинська палеолітична стоянка: тут зароджувалося мистецтво» (14 вересня).
Запрошуємо бажаючих зануритись у далеке минуле нашого краю, послухати первісну мелодію мезинських музикантів, сфотографуватись на згадку біля фігури мамонта до Мезинського археологічного науково-дослідного музею імені В.Є. Куриленка, експозиція якого висвітлює історію Чернігово-Сіверщини від палеоліту до сучасності.
Наталія Сіра,
директорка Мезинського археологічного
науково-дослідного музею імені В.Є. Куриленка