Всесвітній тиждень води – найбільший міжнародний форум, присвячений проблемам води. Традиційно починаючи з 1991р. його організовує Стокгольмський міжнародний інститут води, який має на меті привернути якомога ширшу аудиторію до теми охорони води, відповідального споживання та зменшення впливу людини.
Природа щедро наділила Чернігівщину водними ресурсами. По території Чернігівської області протікає 1570 річок, загальною довжиною 8369 км. Однією з них є річка Десна.
Десна – одна з найчистіших річок України, що практично не була зарегульована. На ній не побудовано дамб, немає водосховищ, каналів. Завдяки цьому, вона і на сьогодні зберегла меандруюче русло та заплаву такою, якою її створила природа. В заплаві річки утворилась унікальна екосистема, що охороняється в Мезинському національному природному парку. На території парку річка простягається на 53 км. Майже на всьому своєму шляху правий берег Десни являє собою крейдяні оголення й зарослі чагарником та лісом, стрімкі схили високої тераси, порізаної ярами та балками. Вздовж лівого берега – мальовничий зелений килим (завширшки 2-3 км) заплавних луків та пасовищ, перемежованих з тихими озерами, старицями та заплавними болітцями. Долина Десни багата на заплавні озера (загалом на території парку розміщено 17 озер). Водойми є старицями р. Десни, що від’єдналися від річища. Весною ці озера заливаються паводковими водами і є прекрасними нерестовищами для більшості риб. На лівому березі Десни навпроти села Радичів, розкинулося одне з найбільших деснянських озер – Хотинь. Його площа перевищує 50 га.
Заплава Десни має першочергове значення для перелітних водно-болотних птахів, що здійснюють сезонні переміщення по Дніпрово-Деснянському міграційному шляху. Багато птахів (гуси, качки, кулики тощо) використовують заплавні біотопи як місця зупинок для відпочинку під час міграцій.
Десна є головною водною артерією лівобережного Полісся, найбільшою лівобережною притокою Дніпра Щоправда, влітку 2015 року Десна досягла одного з негативних рекордів – обміліла на цілий метр нижче від свого історичного мінімуму за 130 років. А це зовсім не добрий знак.
Отож, працівники Мезинського НПП ще раз нагадують, що кожен з нас повинен дбайливо ставитись до природи, раціонально використовувати водні ресурси, щоб не лише покращити екологічну ситуацію, але й отримати величезне моральне задоволення та викликати почуття поваги до себе та інших.
Бережімо воду – джерело життя на Землі!!!