Позаду 10 років становлення і напруженої роботи, формування професійного і дружнього колективу, комплектування основних засобів, вирішення земельних питань, пошуку підтримки серед місцевого населення, розвитку природо-охоронної й рекреаційної роботи. За цей час НПП став провідною природоохоронною, науково-дослідною установою Чернігівської області, яка окрім цього ще й приваблює екотуристів.
Територія, яку ми охороняємо, цінна для України своєю незайманістю ландшафтів та різноманіттям зникаючих видів, що підлягають охороні згідно Міжнародних конвенцій.
З метою встановлення диференційованого режиму використання природних ресурсів, територію НПП розподілено на чотири функціональних зони: заповідну –2450,9 га, регульованої рекреації –8443,3 га, стаціонарної рекреації 137,0 га та господарську –20 004,0 га.
Сьогодні ми маємо значну матеріальну базу – це і адмінприміщення, де окрім адміністративно-управлінської роботи ведеться еколого-просвітницька діяльність, адже тут обладнаний візит-центр (зоокуточок, філіал Мезинського музею з природничими колекціями, сучасний конференц-зал, де проводяться гуртки, майстер-класи, а ще він слугує екологічним кінозалом для відвідувачів), також це два природоохоронних відділення, де люди можуть зупинитися для тривалого відпочинку, кожен із яких має свій колорит (https://mezinpark.com.ua/?page_id=42). Так при Рихлівському ПОНДВ відвідувачі можуть провести фотосесію в кімнаті етнографії та історії краю, а в Хотинському – покататись на старовинному виді транспорту через Десну паромі (https://www.youtube.com/watch?v=4mR5bn5kWg4).
Також для туристів ми маємо прогулянкові екологічні стежки, музеї, оглядові майданчики на заплаву Десни, катер для водних прогулянок, обладнані лісовими меблями місця відпочинку, будинки туристів. Щорічно територію НПП відвідує більше 3 тис. чол.
З нагоди 10-ти річчя НПП вже відбулися заходи:
– в Чернігівському НПУ імені Т.Г. Шевченка відбулися виставки наукової та інформаційно-довідкової літератури «Природно-заповідні об’єкти Чернігівської області» з фондів наукової бібліотеки та фондів НПП та екологічний кінозал: серія фільмів про Мезинський НПП з рубрики «Сніданок туриста» Чернігівської обласної телерадіокомпанії;
проведено круглий стіл «Природно-ресурсний та рекреаційно-туристичний потенціал Подесення» (http://svoboda.fm/culture/Culture/243929.html);
– День відкритих дверей пройшов у візит-центрі НПП в с. Свердловка, де відвідувачі прослухати природничу екскурсію, ознайомилися з виставкою наукових публікацій співробітників НПП, а учні Свердловської школи навчалися виготовляти фігурки з солоного тіста під час майстер-класу від фахівців НПП Руденка С .та Корди О.;
– в Мезинському археологічному науково-дослідному музеї імені В.Є. Куриленка з 05-15.02.2016 р. проходить виставка експонатів етнографічних розвідок музею за 2010-2015 рр., 9.02 2016 р.
Мезинський національний природний парк і надалі докладатиме зусиль для збереження цінних природних комплексів, організації якісного моніторингу за довкіллям, розвитку туристичної інфраструктури та формування позитивного іміджу в регіоні.
Ми закликаємо небайдужих людей пізнавати природні скарби природно-заповідного фонду, берегти природу й родини, єднатися та творити успішну і чисту державу Україну!
Нагадаємо, що з нагоди ювілейної дати протягом 2016 року заплановано проведення цілого ряду заходів, долучитися до яких можуть всі бажаючі https://mezinpark.com.ua/?attachment_id=2287 .