Цікаво, інформативно та корисно!

      Про те, як правильно комунікувати з відвідувачами та аудиторією, як застосовувати метод інтерпретації природи, як створювати ефективний контент, про закордонний досвід та багато іншого дізналися працівники Мезинського національного природного парку на курсах підвищення кваліфікації за темою «Система екологічної освітньо-виховної роботи в установах природно-заповідного фонду».
     Завдяки співпраці Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, Департаменту природно-заповідного фонду (Мінприроди) та Європейського товариства дикої природи учасниками онлайн курсів стали 140 працівників природоохоронних установ з усієї України.
       Дякуємо організаторам та лекторам!
                                                       Марина Усок, провідний фахівець
                                                       з екологічної освіти

Відмова від паління – крок до здорового життя

    Щороку у світі внаслідок хвороб, спричинених палінням, помирає близько 8 млн людей, в Україні – 85 000. Тютюновий дим містить в своєму складі більше 7 000 хімічних сполук. З них 250 є токсичними, 69 спричиняють онкологічні захворювання.
    В списку країн з найбільшою кількістю курців Україна посідає 17 місце. В Україні палить 31% громадян. Щороку кількість курців в нашій державі зростає на 100000.
    В Україні кожен четвертий підліток викурює свою першу цигарку у віці 10 років, відкрито палять 53 % старшокласників.
    Щоб інформувати суспільство про згубний вплив тютюнопаління, зменшити поширення тютюнової залежності, залучити громадськість до боротьби з палінням, щорічно у третій четвер листопада в більшості країн світу відзначають Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day). Вперше цю дату почали відзначати в 1977 році з ініціативи Американського онкологічного товариства, після того, як було доведено згубний вплив тютюнопаління на людський організм.
    Палити чи ні, повільно вбивати себе чи зберегти своє життя – особистий вибір кожного. Проте пам’ятайте, що від вашого вибору залежить не лише ваше здоров’я, а й здоров’я ваших близьких.
    Пасивне куріння завдає не меншої шкоди. Для того, хто не палить, тривале перебування у компанії курців відповідає трьом активно спаленим цигаркам у день. Діти, які проживають з батьками, що палять, мають підвищену чутливість до респіраторних захворювань. Результати досліджень свідчать, що діти батьків-курців нижчі на зріст, у них гірше налагоджена дихальна функція, і вони вдвічі частіше страждають від легеневих захворювань.
   Відмовитись від паління – не легке, але одне з найважливіших рішень у житті.
                                                               Марина Усок, провідний
                                                               фахівець з екологічної освіти

Не сміття – вторинна сировина

    15 листопада – Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки.
    Традицію започаткували ще в 1990-х у Сполучених Штатах. Метою було привернути увагу до вичерпності ресурсів, які використовуються для виробництва все нових і нових продуктів, а також накопичення сміття. Одне з можливих рішень: сортувати відходи і переробляти ті з них, які можна використати вдруге.
    Взагалі під вторинною переробкою розуміють повторне використання або повернення в оборот сміття чи відходів виробництва. Зазвичай вторинній переробці піддають такі матеріали як скло, папір, пластик, залізо, алюміній, тканини тощо. Органічні ж відходи переробляють на компост і використовують в сільськогосподарському виробництві. Тому важливо сортувати сміття та здавати його на переробку.
    У багатьох країнах світу в цей день проводять виставки цікавих і кумедних прикладів вторинного використання сміття.
    До Всесвітнього дня вторинної переробки, працівники Мезинського НПП провели тематичну лекцію-бесіду з учнями Оболонської ЗОШ І-ІІІ ст. Екоосвітяни розповіли учням, що таке вторинна сировина, про розумне споживання, сортування сміття та користь вторинної переробки. Важливою для школярів стала інформація про те, що сміття може мати «друге життя», тобто його можна переробляти і робити корисні речі.
                                       Людмила Науменко, провідний фахівець
                                       з екологічної освіти