В Мезинському національному природному парку проведено розкопки поселення сіверян

            У серпні 2018 року археологічна експедиція Національного університету «Чернігівській колегіум» за участі Мезинського національного природного парку продовжила дослідження давнього сіверянського городища Х ст. між селами Мезин та Деснянське. Дослідження городища тривають четвертий рік поспіль.

           Цього року в ході роботи експедиції було досліджено залишки житлової споруди. Зафіксовані рештки дерев’яних конструкцій дозволяють засвідчити, що це була велика (4,5 х 4,5 м), можливо – двоярусна будівля, яка опалювалась за допомогою глинобитних печей. Її мешканці займались землеробством, мисливством та риболовлею. Серед знахідок археологів речі, які дозволяють краще уявити побут місцевого населення тисячу років тому: уламки керамічного посуду, пряслиця (важки для веретен), кістяні проколки, точильні камені, скляний бісер, намисто, деякі інші речі. Найбільш цікавою знахідкою цього сезону стало вирізане з крейди пряслице, що є цікавим прикладом використання місцевих природних ресурсів мешканцями городища.

Керівник робіт, доцент Черненко Олена

 

Шановні колеги!

              Раді запросити Вас взяти участь у ІI Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми екології та еволюції екосистем в умовах трансформованого середовища», що відбудеться 11-12 жовтня 2018 р. в Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, м. Чернігів та Мезинському національному природному парк, с. Деснянське.

            Деталі організації конференції в першому інформаційному листі.

            Сподіваємось на Вашу активну участь у роботі конференції та будемо раді бачити Вас та Ваших колег!

З повагою, оргкомітет конференції!

Інформаційний лист

День Десни 2018

Мезинський національний природний парк долучився до відзначення Дня Десни і Ви теж поспішіть взяти участь у конкурсах!

          В 2018 році утворилось нове екологічне свято – День Десни. Відзначатимуть його щороку 8 вересня.

          Щоб започаткувати святкування Деснянське басейнове управління водних ресурсів оголошує конкурси на:

             – Краще фото річки Десна – фотоконкурс “Десна в об’єктиві”:

          До участі запрошуються професійні фотографи та фотолюбителі. Від одного учасника приймається до 5-ти якісних фотографій (фор. JPEG), для друку на форматі А3 (закачати фото на файлообмінник та надіслати посилання на них у листі).

           Роботи приймаються до 15 серпня 2018 року. Кращі роботи отримають заохочувальні подарунки. Підсумкова експозиція робіт фіналістів відбудеться в рамках святкування Дня Десни.

               – Краща стаття екологічного спрямування:

            Приймаються оригінальні публіцистичні твори у галузі журналістики, які привертають увагу влади та громадськості до питань захисту та збереження р. Десна та спрямовані на формування екологічної свідомості населення.

            Твори подаються до 01 серпня 2018 року. Кращі роботи отримають заохочувальні подарунки та увійдуть до наступного випуску газети «Водогосподарський вісник Чернігівщини».

             Для участі необхідно: надіслати на електронну адресу dbuvr.zmi@gmail.com конкурсні роботи (логотипи, фото, примірники публікацій (творів) з відповідною поміткою в темі листа: Конкурс ФОТО, Конкурс ТВОРІВ. Також вказати ПІБ, контактний номер телефону та коротеньку інформацію про себе (скільки років, де працюєте/навчаєтесь, улюблена справа).

            Кращі роботи в усіх номінаціях отримають заохочувальні подарунки. Результати конкурсів будуть оприлюднені на сайті та на сторінках у соціальних мережах організатора дійства.

             Свято засноване за ініціативи Деснянського басейнового управління водних ресурсів та NGO «For the Desna River Revival» (ГО «За відродження Десни»), за підтримки Державного агентства водних ресурсів України і громадської ради при Держводагентстві.

              Увага! За організаторами залишається право відмовити у розгляді та публікації конкурсних робіт без пояснення причин відмови. Організатори мають право використовувати роботи учасників для популяризації та висвітлення інформації стосовно свята – Дня Десни.

               Детальна інформація за телефоном: 0939800093.

            Слідкуйте за нашими новинами на офіційній сторінці Деснянського БУВР в соціальній мережі Facebook:

https://www.facebook.com/DesnaBUVR

Палеогеографічні дослідження на території Мезинського НПП

              У липні 2018 року науковими співробітниками парку було проведено чергові палеогеографічні дослідження на території Мезинського НПП. Було досліджено геологічне відслонення на північних околицях села Радичів. Місце використовується як кар’єр піску. Сам розріз знаходиться на крутому, досить потужному, вертикальному схилі південної експозиції. За попередніми результатами тут представлено різногенетичні відклади: субаеральні відклади голоцену-пізнього плейстоцену, гляціальні, флювіо- та лімно-гляціальні відклади середнього плейстоцену, потужні (декілька десятків метрів) аквальні відклади (піски). Дрібнозернисті піски полтавської світи відображають умови відносно мілкого моря, що покривало територію дослідження з пізнього олігоцену і поступово відступало в міоцені. Ці піски поділяються на дві фації за забарвленням (буруваті та білі) і перекривають горизонт зеленуватих, збагачених на глауконіт пісків харківської світи. Зеленуваті піски харківської світи – це відклади олігоценового моря, що перебувало на території парку 24-37 млн. р. т.

           

Отримані попередні дані досліджень є дуже цікавими не тільки з огляду на їх наукову цінність, а й у пізнавальному та краєзнавчому сенсі.