Літо – яскрава, барвиста пора, яку з особливим нетерпінням очікують діти. Канікули – улюблений час дітлахів, та вдвічі приємніше відпочивати в тісному колі друзів та однолітків. Після завершення навчального року для дітей були організовані пришкільні табори.

         До організації змістовного дозвілля вихованців Деснянської та Крисківської ЗОШ І-ІІІ ст. долучилися співробітники відділу науки, екооосвіти та рекреації Мезинського НПП. Були проведені такі заходи: польовий вихід «Юних ентомологів», в ході якого діти ознайомилися з комахами долини р. Десна та могли відчути себе справжніми науковцями, адже вони ловили комах і метеликів за допомогою сачків. Екскурсія-квест «Дивосвіт природи краю», в ігровій формі ознайомила дітей з біорізноманіттям прибережної зони. Зелений клас на тему: «Лікарські рослини» збагатив знання дітей про найпоширеніші лікарські рослини нашої місцевості, ознайомив з правилами їх збирання, сушіння та зберігання.

          Тож незабутніми для 46 дітлахів залишаться екскурсії таємничими і захоплюючими стежками, квести та рухливі ігри підготовлені та проведені співробітниками МНПП. Вивчаємо, відпочиваємо і насолоджуємося красою літа і теплом сонця на лоні природи!

Лариса Подоляко,

 фахівець Мезинського НПП

Ентомовихід

Екскурсія-квест

Заняття “Лікарські рослини”

Актуальні ідеї привезла з міжнародного музейного форуму директор Мезинського археологічного музею

Днями у Чернігові пройшов Міжнародний музейний форум «Місцеві музеї: нові форми та інновації» за участю представників понад 20 установ з Чернігівщини та Гомельської області (Білорусь). Директор Мезинського археологічного науково-дослідного музею ім. В.Є. Куриленка Мезинського національного природного парку Наталія Петрівна Сіра теж стала учасником обговорення музейних проблем, які проводилися у форматі панельних дискусій за актуальними теми: музейного транскордонного співробітництва; музей XXI століття; я йду в музей: спроба аналізу музейної аудиторії; робота з громадами та розвиток регіональних музеїв.

Найбільш цікаві думки дискусії:
– Музей – простір подолання «Чужого»;
– Що робити зі спадщиною, яка «не вписується в концепт»;
– Музей структурує/формує свідомість. Відповідальність
– Оптимальна модель сучасного музею поліцентрична.
– Контакт з музейним предметом не можна ігнорувати – це вбиває музей.
– Відкритий музей, музей без кордонів.
– Відмова від стереотипів – це обов’язок.
– Атракціонізація та гібридизація музеїв – пастка.
– Сучасному музею бути, бо не бути – гірше.
– Це жахливе означення комерційний музей.
– Чи є кількість відвідувачів «показником життєдіяльності музею»?
– Гонитва за цифрою нанесе врешті шкоду і музею і кінцевому беніфіціару – суспільству.
– Відвідувач не клієнт, відвідувач – партнер.
– А хто прийде до музею завтра?

«На форумі ми ділимося думками щодо стану музейної справи в Білорусі та Україні і нашими напрацюваннями, говоримо про нові форми музейної роботи і своє ставлення до них», – розповіла керівник проекту «Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва», в межах якого проходить захід, Анна Вигонна. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу (https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/2478757-u-cernigovi-prohodit-spilnij-iz-bilorussu-miznarodnij-muzejnij-forum.html)

            5 червня працівники Мезинського національного природного парку взяли участь у другому екологічному фестивалі «Життя в стилі ЕКО», який приурочений до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища. Захід проходив на території РЛП «Ялівщина» в м. Чернігів. Впродовж дня на різних локація фестивалю відвідувачі могли знайти для себе цікаві, а головне корисні атракції. Так для дітей екоосвітяни Мезинського НПП підготували цікаву вікторину, яка знайомила з біорізноманіттям парку, а також розповідали про діяльність установи та запрошували до мандрівок по туристичних маршрутах.

          Саме такі фестивалі об’єднують покоління, вчать нас любити та берегти рідний край, його природу і звичаї.

Фахівець Мезинського НПП 

Гавриленко Ольга

 

День захисту дітей в Мезинському НПП

          Сьогодні, в День захисту дітей, до Мезинського національного природного парку завітала група  дітлахів пришкільного табору Вербівської школи (Коропський р-н). Для них цей день став сповнений радості й дивувань: пройшли стежкою, де ходили мамонти, знайшли в крейдяних відкладах белемніти, з оглядового майданчика побачили Деснянську заплаву, над якою кружляв чорний лелека. В кінці дня найменші вже хотіли їсти, а старші – купатися.
       

   Україна, нажаль, за показником народжуваності посідає 186 місце в світі. А діти – це ж веселі пустуни і мрійники, які надихають нас дорослих. Тож, давайте дарувати щасливі моменти найменшим!

Алла Наливайко,

фахівець Мезинського НПП