Здорове харчування – запорука здоров’я

     До Всесвітнього дня здорового харчування у Крисківській гімназії працівниками Мезинського НПП для учнів 7-9 класів був проведений захід на тему: «Здорове харчування – запорука здоров’я». Практична значимість заходу полягала у тому, щоб виховати в дітей правильне ставлення до харчування як складової частини збереження та зміцнення свого здоров’я, формувати в дітей уявлення про необхідність турботи про своє здоров’я.
     Учні ознайомилися з цікавою інформацією про значення здорового харчування, отримали поради щодо раціонального споживання продуктів та тарілкою здорової і корисної їжі.
     Наприкінці виховного заходу учні активно дискутували щодо переоцінки організації особистого харчування та збереження здоров’я, а також переглянули презентацію.

Едуард Пилипенко, фахівець
з екологічної освіти

Еко-квест для школярів

     Чому листя змінює свій колір, які ще зміни в природі відбуваються восени та як вони стосуються тварин, рослин і навіть людей дізнавалися учні 4 класу Деснянської гімназії під час квесту «Осінні зміни в природі», який для них провели фахівці з екологічної освіти Мезинського НПП.
     Цей захід був приурочений Всесвітньому дню охорони місць проживання. Тож діти довідалися також, що потрібно охороняти не лише рослини і тварини, й середовища їх існування. Адже вирубка лісів, розорювання степів, осушення боліт призвели до того, що на планеті вже зникло 150 видів ссавців і 139 видів птахів.
     В наш час 25% видів рослин і тварин знаходяться на межі вимирання.
     Тому варто пам’ятати, що ми – лише частинка природи і повинні дбати про її збереження.

Марина Усок, провідний фахівець
з екологічної освіти

4 жовтня – Всесвітній день захисту тварин (WORLD ANIMAL DAY)

Чи відомо Вам, що:

  •  щогодини з лиця Землі зникають безповоротно три види тварин,
  •  щодня зникає більше 70 видів фауни і флори,
  •   за 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилося більше ніж на третину.

     4 жовтня щороку відзначається Всесвітній день тварин. Засновником цього дня вважається німецький письменник і зоозахисник Генріх Ціммерман (Heinrich Zimmermann).
     Метою цього свята є привернення уваги та сприяння обізнаності людей щодо представників фауни – гармонічної складової біорізноманіття, від якого залежить існування людства на планеті Земля.
     Внаслідок діяльності людини відбувається масштабне скорочення чисельності популяцій багатьох видів диких тварин. За даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) за останні 40 років відбулось зменшення на 60% кількості диких ссавців, рептилій, птахів, риб, амфібій, що свідчить про потребу вжити невідкладних заходів, спрямованих на збереження та відновлення видів тварин, як на національному так і глобальному рівнях. Скорочення кількості диких видів відбувається через втрату середовища існування, зокрема внаслідок вирубування лісів.
     В Україні види, що знаходяться під загрозою зникнення, заносять до Червоної книги. Цього року підготовлено оновлений перелік видів тварин, включених до Червоної книги України.
     Тваринний світ Мезинського НПП досить різноманітний і налічує 2 830 видів, 121 з яких є «червонокнижними». «Найпопулярнішими» тваринами Червоної книги України, які зустрічаються і на території НПП є наступні: рись, горностай, лелека чорний, видра річкова, жук-олень.
     Давайте не забувати про те, що ми одна велика сім’я на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі.

Едуард Пилипенко, фахівець
з екологічної освіти