2008 р. в адміністративному приміщенні Мезинського національного природного парку (с. Деснянське) до 100-річчя початку досліджень Мезинської палеолітичної стоянки відкрито філіал Мезинського археологічного науково-дослідного музею ім. В.Є. Куриленка та засновано візит-центр Мезинського НПП.
Велика кількість археологічних знахідок та артефактів краю, що знаходилися в запасниках музею, презентуються у філіалі музею в 4-х залах, а саме: археологія краю; етнографія Подесення; історія розвитку села; природничий відділ, що містить інформацію про напрямки діяльності природо-охоронної установи, у фотоматеріалах, гербарних зразках, зооколекції та геологічних зразках. В окремій кімнаті зберігається також меморіальна бібліотека В. Є. Куриленка – це понад 1500 зразків книг та журналів, ряд його речей та щоденники.
До першого 5-річного ювілею національного парку у філіалі Мезинського музею була відкрита експозиція «Діорама фрагментів суспільного життя первісної людини доби палеоліту», яка яскраво відтворює етнічні особливості використання природних ресурсів первісною людиною, стиль життя доби палеоліту, найдавнішого і найдовшого періоду в історії людства (1млн р. тому-XI тис. до н. е.) на території Мезина та його округи.
У філіалі Мезинського музею щорічно проводиться ряд тематичних заходів: «Край, де ходили мамонти», «Відлуння війни. Згадаймо їх імена», «М. Кибальчич – ідеолог космічної галузі» та ін.
Також проходить засідання молодіжного круглого столу «Мезинська стоянка: погляд через віки», який підкреслює актуальність збереження національних надбань, за результатами роботи якого публікуються збірники статей та матеріалів.
У філіалі музею, крім екскурсій, проводяться також семінари, конференції, презентації.
Візит-центр, філіал музею працює: з 900 до 1600, без вихідних, перерва на обід 1200 – 1300
Безкоштовно познайомитися з експозицією філіалу музею у візит-центрі Мезинського НПП можна у «Дні відкритих дверей»
10 лютого та з 18 по 22 квітня.
Коментарі закриті.