Для відвідувачів

Мезинський національний природний парк – це своєрідний музей природи під відкритим небом, унікальна галерея мальовничої краси деснянської заплави та гостинні сіверяни. Окрім того, це територія 3-х музеїв, 2-х пам’яток природи, 44-х пам’яток археології й архітектури, 2 з яких мають статус національного значення, 27-ми пам’яток історії й монументального мистецтва.

Територія Мезинського національного природного парку була витоком людства Подесення, що підтверджує знайдена тут палеолітична стоянка (20 тис.р. до н.е.). Немов декорації з минулого, нагадують про це і пам’ятки архітектури, що неперевершено гармоніюють з живописними краєвидами, тому відпочинок тут по особливому приємний та захоплюючий.

Відвідувачам Мезинський НПП пропонує:

  • Пізнавальні екскурсії екологічними стежками «Дивосвіт природи краю, де ходили мамонти», «Від парому до парому», «Забілина криниця», «Стежками Рихлівської дачі». Тут Ви зустрінете рекордсменів – з найбільшою (латаття) та найменшою (ряска горбата) квіткою, свідками епохи динозаврів (сальвінія плаваюча) та гірськими папоротями (багатоніжка, букова папороть). З світу тварин – найбільшого жука (жук-олень), найкрасивішого метелика (махаон), отруйного павука (тарантул), чорного лелеку та найбільшу тварину (лось).
  • Пішо-, вело- і автомобільні прогулянки еколого-краєзнавчими маршрутами, ландшафт яких має розгалужену яружно-балкову систему з лесовими островами висотою від 125 м до 213 м, що репрезентують нетипове Новгород-Сіверське Полісся.
  • Оглядові майданчики на заплаву Десни з її меандровим руслом (53 км), струмками, цілющими джерелами та численними озерами, найбільше з яких площею 50 га – озеро «Хотинь».
  • Оглядові й тематичні екскурсії в Мезинському археологічному музеї та його філіалі: «Мезинські мисливці на мамонтів», «Літописні сіверяни», «Слідами Північної війни», «Пузирева майстерня» й ін.
  • Фототури вихідного дня: «На весняному прольоті», «В об’єктиві – весняні ефемероїди», «На ставки до чапель» ін.
  • Відвідування пам’яток архітектури національного значення – церкви Успіння Пресвятої Богородиці та палац полководця, графа П.О. Румянцева-Задунайського XVIIIст.
  • Дитячі еколого-освітні програми «Давай поговоримо з лісом», «В полі зору первоцвіти», «Зелена аптека», «Таємниці багатовікових дубів», «Льодовиковий період» ін.
  • Етно-екологічні майстер-класи у візит-центрі нацпарку.
  • Паромні переправи через Десну (села Мезин, Деснянське, Радичів).
  • Розміщення в будиночках мандрівника (села Радичів, Городище).

Розкішні краєвиди сіверської природи, поєднані з мальовничими деснянськими плесами, кремезні та могутні велетні дуби з найдавнішими осередками цивілізації, цілюще, настояне на різнотрав’ї, повітря в поєднанні з кришталево чистою джерельною водою – все це є чарівною казкою Мезинського НПП, в яку ми Вас і запрошуємо.

З питань відвідування території Мезинського НПП, музеїв, екостежок, маршрутів чи проживання звертайтеся до фахівців з рекреації нацпарку.

Тел./факс: +38 (04656) 3-56-46 – Відділ еколого-освітньої роботи та рекреації;

+38 (068) 319 86 41 – заступник начальника відділу еколого-освітньої роботи та рекреації;

+38 (067) 357 87 91 – пров. фах. з екоосвіти;

+38 (096) 702 03 71 – молодший науковий співробітник;

+38 (096) 234 36 19 – директор. Мезинського музею;

e-mail: mezinpark@gmail.com

Сторінки НПП в соц. Мережах

Facebook: https://m.facebook.com/profile.php?id=415217065194965

Канал YouTube: https://www.youtube.com/@mezinpark 

Залишити відповідь