Будиночки для комах

Борючись з шкідниками садів і городів, ми часто забуваємо про корисних комах та приваблення їх на наші ділянки.

У Європі ж користуються популярністю спеціальні будиночки – притулки для комах, які можна придбати, але зробити їх самим не складе особливих зусиль і витрат.

Як зробити будиночок для комах?

 1. Почніть зі збору натуральних матеріалів, для спорудження притулку для комах: круглий ліс, цегла, солома, трубчасті стебла. Виберіть з підручних місцевих матеріалів, які пропонують більш-менш великі отвори, щоб відповідати різним перевагам комах.
 2. Зробіть дерев’яний каркас, досить міцний, щоб витримати значну вагу. Використовуйте стійку деревину: дуб, модрина, каштан … Прикиньте розмір вашого будиночка в обсязі матеріалів, які у вас є. Покладіть найважчі матеріали на низ.
 3. Забезпечте водонепроникну конструкцію кришки (шифер, наприклад).
 4. Встановіть каркас на своєму постійному місці перед заповненням (через вагу, якщо будиночок великий). Підніміть над землею на 20 см, щоб тримати його подалі від вологи. Щоб захистити будиночок від сильних вітрів, забийте кілки по периметру і зміцніть будиночок на них.

Якщо ви можете встановити будиночок в захищеному від вітру і сонця місці, можна залишити його відкритим з обох сторін. В іншому випадку, краще задню сторону закрити, щоб не занадто турбувати комах повітряними течіями.

 1. Обріжте матеріал до потрібної довжини і заповніть кожен отвір в конструкції.

 

Які матеріали, для яких комах?

 1. Солома або дерево буде привертати золотоочок, чиї личинки живляться багатьма шкідниками: попелицею, борошнистою росою, білокрилкою, яйцями кліщів.
 2. Бамбукові палички дають притулок для одиночних бджіл, які запилюють перші квіти фруктових дерев, починаючи з березня місяця.
 3. Перевернуті горщики, наповнені сіном привертають щипавок, які люблять шкідників, типу попелиці.
 4. Дошки заховані за цими металевими пластинами привертають комах, які беруть участь в розкладанні мертвої деревини.
 5. Просвердлені колоди стануть популярним притулком для багатьох дуже корисних запилювачів, таких як бджоли і одиночні оси, чиї личинки живляться попелицями.
 6. Трубчаті стебла (типу тернику, бузини), забезпечать житлом дзюрчалок та інших перетинчастокрилих.
 7. Цегла цінується одиночними бджолами.
 8. Невеликі комірки закриті одна від одної привертають сонечка, які прилітають, щоб провести зиму. Їх личинки винищують багато попелиць.

Делегація від Мезинського НПП прийняла участь у відкритті візит-центру Деснянського біосферного резервату ЮНЕСКО в м. Новгород-Сіверський

Організаторами виступили Новгород-Сіверський районний відділ освіти та Національний природний парк «Деснянсько-Старогутський», який є ядром Деснянського біосферного резервату. Серед гостей були представники сфери освіти і науки, адміністрацій різних рівнів, ПЗФ та громадських організацій. Продовжити читання “Делегація від Мезинського НПП прийняла участь у відкритті візит-центру Деснянського біосферного резервату ЮНЕСКО в м. Новгород-Сіверський”

«Один мільярд туристів – один мільярд можливостей і шансів»

Під таким гаслом пройшло цьогорічне святкування Всесвітнього дня туризму в Україні. Саме туризм є частиною глобального руху, який будує взаєморозуміння і може допомогти нам захистити унікальні природні багатства і культурну спадщину.

Продовжити читання “«Один мільярд туристів – один мільярд можливостей і шансів»”

22 вересня – Всесвітній день без автомобіля

       Сьогодні для учнів 5-7 класів Свердловської ЗОШ І-ІІІ ст. працівниками відділу науки екоосвіти та рекреації Мезинського НПП було проведено конкурс малюнка на асфальті.

Продовжити читання “22 вересня – Всесвітній день без автомобіля”

ОХОРОНЯЮЧИ РІДКІСНІ ВИДИ РОСЛИН І ТВАРИН – МИ ОХОРОНЯЄМО ПРИРОДУ, А ЗБЕРІГАЮЧИ ПРИРОДУ, ЯК ОСНОВУ НАШОГО БУТТЯ – МИ БЕРЕЖЕМО НАШУ КРАЇНУ

Залежність людини від природи сьогодні очевидна. Всі наші потреби так чи інакше пов’язані з природою. Адже всі ми знаємо, що кожного дня потребуємо чистої води і повітря, продуктів харчування та ліків, викопного палива та будівельних матеріалів і, що все це є «продуктом» природи як і ми самі. Заповідання природних територій є одним з найдієвіших інструментів для збереження української природи.

Продовжити читання “ОХОРОНЯЮЧИ РІДКІСНІ ВИДИ РОСЛИН І ТВАРИН – МИ ОХОРОНЯЄМО ПРИРОДУ, А ЗБЕРІГАЮЧИ ПРИРОДУ, ЯК ОСНОВУ НАШОГО БУТТЯ – МИ БЕРЕЖЕМО НАШУ КРАЇНУ”

УЧАСТЬ МЕЗИНСЬКОГО НПП У ВИРІШЕННІ ЗАКОНОДАВЧИХ ПИТАНЬ ДОПОМОГИ ЛЮДЯМ

У травні 2015 року одним з народних депутатів об’єднання «Самопоміч» було подано Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення охорони природних територій)» № 2889. Даний законопроект забороняв всі види рубок лісу, збір хмизу, розміщення вуликів та пасік, сінокосіння технікою в заповідній зоні національних природних парків, а також суцільні, комбіновані та прохідні рубки, джипінг, авторалі, меліоративний лов риби, добування піску, гальки і гравію у водоймах в зоні регульованої рекреації та господарській зоні.

Продовжити читання “УЧАСТЬ МЕЗИНСЬКОГО НПП У ВИРІШЕННІ ЗАКОНОДАВЧИХ ПИТАНЬ ДОПОМОГИ ЛЮДЯМ”

НОВИЙ ВИД ТУРУНІВ ДЛЯ ФАУНИ НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОГО ПОЛІССЯ ВИЯВИЛИ НА ТЕРИТОРІЇ МЕЗИНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ

На початку серпня під час ентомологічних досліджень на березі Десни між с. Свердловка та с. Радичів (Чернігівська обл.) молодшим науковим співробітником Мезинського НПП Назаровим Н. В. виявлено дуже цікавий вид туруна – Chlaenius spoliatus (P. Rossi, 1792). Цей вид поширений в Південній Європі, південній частині Середньої Європи, на півдні Західного Сибіру та в Середній Азії. Для України вказаний з Лісостепу, степової зони, Карпат та Криму.

Продовжити читання “НОВИЙ ВИД ТУРУНІВ ДЛЯ ФАУНИ НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОГО ПОЛІССЯ ВИЯВИЛИ НА ТЕРИТОРІЇ МЕЗИНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ”

УВАГА!!!

Шановні відвідувачі Мезинського національного природного парку!

Звертаємо Вашу увагу (особливо рибалки!) на те, що з метою покращення функціонування та розвитку природоохоронної й рекреаційної діяльності в межах території НПП відповідно до ст. 21 Закону України “Про природно-заповідний фонд України” внесені зміни до Проекту організації території Мезинського НПП. Ознайомтеся та, будь-ласка, дотримуйтеся чинних норм!

Зміни до ПОТ Мезинського НПП