Збережемо весняну красу

Перші квіти після тривалої зими приносять  величезну втіху для душі. Прогулянка до лісу ранньої весни – просто спокуса. Руки так і тягнуться до квітів…

Але не варто поспішати рвати цю красу! Адже, серед усіх дикорослих рослин найуразливіші – саме ранньовесняні квітучі. Більшість з них мають дуже короткий вегетаційний період. За місяць-другий їм треба встигнути вирости, відцвісти, утворити насіння, зробити запас поживних речовин, відкласти його в корінні, бульбах, цибулинах до наступного року.

Первоцвіти мають і естетичне, і практичне значення. Нектаром квітів ласують бджоли, джмелі, метелики, а мурашки з’їдають частину насіння. Отже, перші весняні квіти не тільки звеселяють людей, а й напоюють своїм нектаром, годують пилком і насінням мешканців лісу, лікують їх і нас.

Всі вони потребують нашого захисту. З метою привернення громадськості до проблем збереження та охорони ранньоквітучих рослин Мезинський НПП проводив районний конкурс «Вітальних листівок в рамках акції «Первоцвіт» з 1 по 30 квітня.

До оргкомітету конкурсу були надіслані чудові роботи з 8 шкіл району. Усі роботи відповідали умовам конкурсу і були виконані на належному рівні.

Переможцями конкурсу за висновками журі стали:

у номінації «фото-листівка» – Зінченко Марина, учениця 7 класу Атюшівської ЗОШ

у номінації «листівка-аплікація» – Білич Юля, учениця 6 класу Понорницькоїкої ЗОШ

у номінації «листівка-малюнок» – Василець Юля, учениця 6 класу Мезинської ЗОШ

Дякуємо всім, хто не залишився байдужим і взяв участь у конкурсі.

Оргкомітет конкурсу Мезинського НПП

Залишити відповідь