В МЕЗИНСЬКОМУ ПАРКУ МАГНОЛІЇ КВІТУЮТЬ ДВІЧІ НА РІК

Серед колекції дерев біля центрального офісу Мезинського НПП зростають екзотичні види та гібриди магнолій, зокрема магнолія Суланжа та магнолія Лебнера. Вони були висаджені ще у 2007 році під час закладання дендрарію біля офісу парку у Свердловці.

У середині серпня цього року у 2 дерев магнолії Суланжа спостерігається вторинне квітування. Великі пурпурові та блідо-фіолетові квітки радують око співробітників та гостей парку. Це явище не можна назвати аномальним, але воно є цікавим з точки зору біології та певною відповіддю рослин та кліматичні зміни, які спричинені погодними умовами. Так, надмірно спекотний початок літа, прохолодна та волога його середина змінилися новим досить теплим періодом серпня, і на гілках невеликих дерев магнолії Суланжа починають розвиватися квіткові бруньки, що поступово розкриваються.

З наукової точки зору, магнолія Суланжа (Magnolia х soulangeana) є гібридом магнолії оголеної (родом з Японії) та магнолії лілієквіткової (родом з Східного Китаю), який було виведено у Франції у 1820 році. На сьогодні ця магнолія є досить широко культивованою в світі.

Рослина являє собою дерево або чагарник висотою до  5 метрів. Кора стовбура гладка, сіра, гілок – сірувато-коричнева з восковим нальотом, молоді пагони коричнево–оливкові, злегка опушені. Листя велике, оберненояйцеподібної форми. Квітує у травні, до появи листя або одночасно з його розпусканням. Квітки великі, келихоподібні, до 15-20 см у діаметрі, з пелюстками забарвленими від ніжно-рожевого (форма Alexandrina) до темно-пурпурного кольору (форма Rustica Rubra), приємно солодкуватого аромату.

Технологія вирощування магнолій Суланжа в умовах Чернігово-Сіверщини передбачає родючі, помірно зволожені, злегка кислі ґрунти, освітлені, сонячні, захищені від протягів ділянки. Рослини є недостатньо зимостійкими, а тому в холодний період року потребують вкриття кореневої системи та надземної частини листям, тирсою та агротканиною. Дотримання певних агротехнологічних вимог дозволяє з успіхом вирощувати магнолії навіть на території Новгород-Сіверського Полісся, яке за природно-кліматичними умовами є найбільш суворим з поліських регіонів України.

В ландшафтному дизайні деревця магнолії прекрасно виглядають як одиночні або групові посадки на фоні газону, у вигляді алей або у композиціях, прикрашаючи партерний план території. Магнолії Суланжа – це досить цінні рослини для надання екзотичності будь-якому саду.

 

 

Ю.Карпенко, начальник відділу науки Мезинського НПП,

В.Свердлов, провідний фахівець з екологічної освіти Мезинського НПП

Залишити відповідь