ПОЛЮВАННЯ ВІДКРИТО НЕ ВСЮДИ!!!

У зв’язку з відкриттям 10 серпня в мисливських господарствах сезону полювання на пернату дичину, Відділ державної охорони Мезинського НПП нагадує, що згідно ЗУ «Про Природно-заповідний фонд України» на території НПП всілякого роду полювання ЗАБОРОНЕНЕ.

У зв’язку з цим по території парку проводитимуться посилені рейдові перевірки та патрулювання, щодо дотримання природоохоронного законодавства. Порушники будуть притягнуті до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Шановні мисливці! Звертаємося до вас із проханням свідомо ставитися до діючих вимог чинного законодавства та режиму використання території Мезинського НПП.

 

Відділ державної охорони Мезинського НПП

Посилено відповідальність за порушення законодавства про ПЗФ

Штрафи за незаконну вирубку дерев, знищення диких тварин і птахів, забруднення земель зростуть у середньому в п’ять разів.

Постанова “Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди від порушень законодавства про природно-заповідний фонд” була ухвалена 24 липня 2013 р. на засіданні Кабміну. Документ розроблений Міністерством екології та природних ресурсів. Він скасовує аналогічну постанову від 1998р. і значно збільшує штрафи за знищення флори і фауни, засмічення територій і несанкціонований в’їзд транспорту в заповідники і заказники.

“Підвищення штрафів посилить схоронність природно-заповідного фонду і збільшить надходження до бюджету”, – повідомив директор департаменту заповідної справи МінекологіїВіктор Канцурак. Об’єктів природно-заповідного фонду – заповідників, заказників, ландшафтних парків – в Україні налічується 7600. Їх площа складає близько 7% загальної території країни.

В Мезинському НПП, згідно зонування території, заповідна зона складає 2,5 тис. га. Стан природоохоронних об’єктів контролює Служба державної охорони природно-заповідного фонду України і Державна екологічна інспекція.

Так, лише в 2012 р. працівниками служби державної охорони Мезинського НПП, при  проведенні щоденних патрулюваннь території парку, щодо дотримання громадянами вимог природоохоронного законодавства на території Мезинського НПП,по фактах порушення природоохоронного законодавства було видано 15 приписів, складено 81 протокол  і  64 акти про вилучення знарядь незаконного добування природних ресурсів. Всі протоколи  передані на розгляд до Коропського районного суду в Чернігівській області. По 55 з них вже винесено постанови: 2 усних попередження, 7 протоколів повернуті судом  (порушники надали неправдиві особисті дані), по 46  протоколах на порушників накладено штрафів на суму 7613  грн. загальний розмір заподіяної державі шкоди складає 55000 грн.

Детальніше про зміни тут: http://www.menr.gov.ua/content/article/12773

45 РОКІВ НА ВИВЧЕННЯ ЖИВОЇ ПРИРОДИ

На території Мезинського НПП, а саме в селі Будище Коропського р-ну знаходиться могила видатного російського ботаніка Іллі Григоровича Борщова (1833-1878). У 1958 році Київським університетом на могилі вченого встановлено пам’ятник.

Цього року виповнилося 180 р. з дня його народження та 135 р. з дати смерті. До таких пам’ятних дат працівниками парку ще в минулому році організовані заходи щодо вшанування пам’яті видатного ботаніка. Так весною 2012 р. у с. Будище, біля могили вченого, спільно з сільською радою та учнями Оболонської ЗОШ І-ІІІ ст. закладено парк імені Борщова І. Г., де були висаджені 670 саджанців дерев і кущів. Вже сьогодні ці саджанці пустили дужі корені, потягнулися до сонця, а в перспективі зашелестять великим парком та будуть радувати око жителів і гостей села.

У 2013 р. працівники НПП прибрали могилу вченого та обсадили квітами, а в день його народження (31 липня) серед жителів та гостей парку були розповсюджені буклети, сторінки якого коротенько розповідають про робочі моменти життя І. Г. Борщова та його наукові праці.

Ілля Григорович – систематик живої природи. Він одним із перших у російській літературі ввів картографічне представлення ареалів, вперше наніс на карту ареали 66 рослин. Є автором назв ряду ботанічних таксонів. У ботанічній (бінарній) номенклатурі ці назви доповнюються скороченням «I. G. Borshch.». Із 1865 року до самої смерті він працював в Україні на кафедрі ботаніки в університеті Святого Володимира.

Ним опубліковані такі наукові праці:

1. Матеріали для флори водоростей Чернігівської губернії // Записки Київського суспільства дослідників природи, Т. I. 1870. Стор. 44-55

2.  Пресноводные бациллярии Юго-Западной России, преимущественно губерний Киевской, Черниговской и Полтавской. Киев, 1873 (параллельно на русском и немецком языках)

3.  О решетчатых паренхиматических элементах первичной коры Ceropegiae aphyllae etc. // Университетские известия, Киев, 1867

4.  Материалы для ботанической географии Арало-Каспийского края // Записки Императорской Академии наук. 1865. № 1. Приложение к 7-му тому.

 

Фахівець Мезинського НПП

Хмель Л. Г.